Lekarze specjaliści

Lekarze specjaliści
Terapeuci

Specjaliści rehabilitacji i masażu leczniczego w Logmed Poradnie Specjalistyczne sp. z o.o. Poręba Wielka (Oświęcim)

Mgr Agnieszka Żyła

Fizjoterapeuta oddziału rehabilitacji neurologicznej szpitala  w Oświęcimiu z ponad 10- letnim stażem zawodowym. Certyfikowana terapeutka międzynarodowych metod usprawniania PNF i Neurack.

Masaż leczniczy:

 • kręgosłupa
 • kończyn górnych
 • kończyn dolnych
 • brzucha
 • twarzy
 • klatki piersiowej i żeber
 • masaż całościowy
 • drenaż limfatyczny

Dodatkowo w ofercie gabinetu:

 • usprawnianie dzieci (wady postawy, opóźnienie rozwoju psychomotorycznego)
 • usprawnianie dorosłych (bóle kręgosłupa, bóle kończyn górnych i dolnych, obrzęki limfatyczne)

Masaż: Jest zabiegiem zarówno leczniczym jak i relaksacyjnym. Najstarsza forma leczenia uszkodzonych bądź zbyt napiętych tkanek. Stosowany w celu: rozluźnienia mięśni i powięzi, dokrwienia uszkodzonej okolicy ciała, przywrócenia prawidłowego przepływu impulsów nerwowych, odbarczenia uszkodzonej struktury. Technika masażu w fizjoterapii  jest również niezbędna i często wykorzystywana w celu wyrównania zaburzonej homeostazy u pacjentów po ciężkim wysiłku fizycznym lub intelektualnym.

Metoda PNF: terapia opierająca się na torowaniu nerwowo-mięśniowym i stymulacji uszkodzonej bądź zaburzonej funkcji. Koncepcja metody zakłada dokładne badanie, diagnozę i co najważniejsze indywidualne usprawnianie i profilaktykę. Praca z pacjentem przebiega w zakresie bez bolesnym a efekt terapii to poprawa zakresu ruchu i rozluźnienia co w konsekwencji zwiększa siłę  mięśniową. Ze względu na szeroki zakres technik może być wykorzystywana do leczenia każdej dolegliwości układu ruchu.

Metoda Neurack: koncepcja zakładająca prace w ruchach globalnych całego ciała i łańcuchach biokinematycznych. Terapia sprawdza się u pacjentów z zespołami bólowymi kręgosłup głównie odcinka szyjnego i lędźwiowego oraz w urazach wiezadłowo-mięśniowych. Warto zaznaczyć, że usprawnianie omawianą metodą jest często stosowane u sportowców w celu  szybkiego przywrócenia zdrowia.

Na wizytę fizjoterapeutyczną proszę zabrać ze sobą ręcznik oraz  dokumentacje medyczną jeśli jest niezbędna do przeprowadzenia diagnozy.

Na terenie Logmed Poradnie Specjalistyczne Sp. zo.o. organizujemy również szkolenia fizjoterapeutyczne dla fizjoterapeutów, logopedów, neurologopedów.

Tomasz Mydlarz

Fizjoterapeuta i rehabilitant z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z osobami wymagającymi  działań rehabilitacyjnych, w tym ze sportowcami oraz osobami po kontuzjach. Obejmuje rehabilitacją sportowców zarówno w aktywnym treningu, jak również po urazach. Przez 7 lat pracował z polską kadrą olimpijską łyżwiarzy figurowych oraz młodzieżowymi kadrami hokeja na lodzie. Przez okres 5 lat był rehabilitantem w ośrodku dla niepełnosprawnych fundacji im. Brata Alberta w Chełmku.

Bogate doświadczenie rehabilitacyjne pozwala Tomaszowi Mydlarzowi na skuteczne prowadzenie procesu rehabilitacyjnego i efektywną pomoc osobom mającym problemy z narządem ruchu, niezależnie, czy problemy te wynikają z uprawiania aktywności fizycznej, czy występują w przebiegu różnych chorób np. chorób  ortopedycznych, lub chorób/zespołów neurologicznych.

Kursy i szkolenia:

 • seminarium dotyczące fizykoterapii w sporcie – Vancouwer, Canada 2001 r.
 • kursokonferencja trenerska Salt Lake City 2002 r.
 • kurs terapii manualnej