Terapeuci

Rehabilitacja i masaż leczniczy w Logmed Poradnie Specjalistyczne sp. z o.o. Poręba Wielka (Oświęcim)

Mgr Agnieszka Żyła

Fizjoterapeuta oddziału rehabilitacji neurologicznej szpitala  w Oświęcimiu z ponad 10- letnim stażem zawodowym. Certyfikowana terapeutka międzynarodowych metod usprawniania PNF i Neurack.

Masaż leczniczy:

  • kręgosłupa
  • kończyn górnych
  • kończyn dolnych
  • brzucha
  • twarzy
  • klatki piersiowej i żeber
  • masaż całościowy
  • drenaż limfatyczny

Dodatkowo w ofercie gabinetu:

  • usprawnianie dzieci (wady postawy, opóźnienie rozwoju psychomotorycznego)
  • usprawnianie dorosłych (bóle kręgosłupa, bóle kończyn górnych i dolnych, obrzęki limfatyczne)

Masaż: Jest zabiegiem zarówno leczniczym jak i relaksacyjnym. Najstarsza forma leczenia uszkodzonych bądź zbyt napiętych tkanek. Stosowany w celu: rozluźnienia mięśni i powięzi, dokrwienia uszkodzonej okolicy ciała, przywrócenia prawidłowego przepływu impulsów nerwowych, odbarczenia uszkodzonej struktury. Technika masażu w fizjoterapii  jest również niezbędna i często wykorzystywana w celu wyrównania zaburzonej homeostazy u pacjentów po ciężkim wysiłku fizycznym lub intelektualnym.

Metoda PNF: terapia opierająca się na torowaniu nerwowo-mięśniowym i stymulacji uszkodzonej bądź zaburzonej funkcji. Koncepcja metody zakłada dokładne badanie, diagnozę i co najważniejsze indywidualne usprawnianie i profilaktykę. Praca z pacjentem przebiega w zakresie bez bolesnym a efekt terapii to poprawa zakresu ruchu i rozluźnienia co w konsekwencji zwiększa siłę  mięśniową. Ze względu na szeroki zakres technik może być wykorzystywana do leczenia każdej dolegliwości układu ruchu.

Metoda Neurack: koncepcja zakładająca prace w ruchach globalnych całego ciała i łańcuchach biokinematycznych. Terapia sprawdza się u pacjentów z zespołami bólowymi kręgosłup głównie odcinka szyjnego i lędźwiowego oraz w urazach wiezadłowo-mięśniowych. Warto zaznaczyć, że usprawnianie omawianą metodą jest często stosowane u sportowców w celu  szybkiego przywrócenia zdrowia.

Na wizytę fizjoterapeutyczną proszę zabrać ze sobą ręcznik oraz  dokumentacje medyczną jeśli jest niezbędna do przeprowadzenia diagnozy.

Na terenie Logmed Poradnie Specjalistyczne Sp. zo.o. organizujemy również szkolenia fizjoterapeutyczne dla fizjoterapeutów, logopedów, neurologopedów.

Szczegółowe informacje o wolnych terminach na rehabilitację do uzyskania pod numerami telefonów naszej rejestracji:

tel. 607 230 876, 536532588 lub 33 307 03 39.


Zobacz także: