Terapeuci

Lekarze specjaliści
Terapeuci

Muzykoterapia z elementami muzykoterapii dogłębnej komórkowej w Logmed Poradnie Specjalistyczne sp. z o.o. Poręba Wielka (Oświęcim)

Specjalista z zakresu pedagogiki i logopedii.

Specjalista z zakresu muzykoterapii dogłębnej komórkowej.

Przenieś się z nami  w czarodziejski  świat  muzykoterapii

Wiemy że wszystkie dzieci z samej swojej natury mają twórcze podejście do życia. Zaskakują nas różnymi pytaniami, odważnie podejmują wszelakie tematy a pojawiające się problemy potrafią rozwiązywać z niezwykłą pomysłowością. Dlatego tak ważną rolę w rozwoju małego człowieka, odgrywa środowisko w jakim się uczy, czy też bawi. Miejsca, które inspirują i wzbogacają wyobraźnię dziecka, oraz rozwijają jego osobowość.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wspomóc Was, Drodzy Rodzice, na drodze rozwoju Waszego dziecka, rozpoczynamy na terenie naszej poradni zajęcia muzykoterapii z  elementami  muzykoterapii dogłębnej komórkowej. Jest to lekka i przyjemna metoda , która wykorzystuje wieloraki wpływ muzyki na człowieka. Zajęcia prowadzone są w grupach 3 – 5 osobowych z uwzględnieniem wieku, oraz predyspozycji dzieci względem ich potrzeb rozwojowych. Dodatkową atrakcją podczas zajęć jest muzyka na żywo – gra na gitarze. Zadaniem naszych  wykwalifikowanych specjalistów jest przede wszystkim wspomaganie koncentracji, likwidowanie napięć, oraz rozbudzanie poprzez muzykę twórczej aktywności, a także stymulację rozwoju otwartości i plastyczności umysłu, a co za tym idzie pobudzanie intelektu waszych pociech, w tym zwiększenie łatwości uczenia się języków obcych.

Zajęcia dedykowane są zarówno do dzieci zdrowych, jak i dzieci z deficytami neurologicznymi, które bardzo potrzebują wsparcia metodami  pobudzającymi koncentrację z jednej strony, relaksacyjnymi, oraz wyciszającymi z drugiej strony. Zajęcia muzykoterapii prowadzone na terenie naszej poradni skierowane są również do dzieci autystycznych. W tym przypadku muzykoterapia stopniowo i delikatnie pomaga otwierać dziecko na zamknięty dla niego świat zewnętrzny. Tutaj muzykoterapia tradycyjna, mieszana z elementami dogłębnej muzykoterapii komórkowej kamertonami, poprzez oddziaływanie w sposób delikatnie wyciszający i pobudzający koncentrację na bodźcach zewnętrznych, pomaga dzieciom z autyzmem dostrzegać to co się naokoło nich dzieje. Dostrzegać a nie napełniać lękiem, który tym dzieciom na co dzień towarzyszy.

Zaburzenia w których muzykoterapia z elementami muzykoterapii dogłębnej komórkowej jest szczególnie zalecana:

  • zaburzenia koncentracji – wydłużenie koncentracji uwagi
  • zespół nadpobudliwości psychoruchowej  – wyciszenie
  • opóźnienie rozwoju mowy – stymulacja poprzez rozwój  koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej
  • jąkanie – wyciszenie, poprawa koordynacji mowy z oddechem, wyrównanie balansu, obniżenie poziomu napięć
  • nadmierna wrażliwość, trudności interpersonalne w grupie rówieśniczej – wzmocnienie pewności siebie, otwartości, nauka współdziałania w grupie
  • zaburzenia sensoryczne, trudności w rozumieniu świata zewnętrznego poprzez zmysły: słuch, węch, dotyk – stymulacja wrażliwości na bodźce zewnętrzne
  • autyzm – stymulacja otwarcia do świata zewnętrznego

Dodatkowo zajęcia muzykoterapii, poprzez ich formę zabawową, relaksującą, pozwolą naszym dzieciom odpocząć od żmudnych ćwiczeń, które muszą wykonywać w trakcie terapii wyrównujących  mniejsze, czy też większe ew. zaburzenia rozwojowe. Jednocześnie muzykoterapia podnosząc koncentrację uwagi będzie wspomagać postępy na terapiach stymulujących prawidłowy rozwój zaburzonych u dziecka funkcji.

Na zajęciach dzieci mają fachową opiekę terapeuty – pedagoga, oraz specjalisty muzykoterapii dogłębnej komórkowej.

Szczegółowe informacje o terminach konsultacji do uzyskania pod numerami telefonów naszej rejestracji:

tel. 607 230 876, 536532588 lub 33 307 03 39.


Zobacz także: