Aktualności

Lekarze specjaliści
Terapeuci

ZABURZENIA KOROWE U DZIECI. PEŁNA DIAGNOZA I TERAPIA LOGOPEDYCZNA – SZKOLENIE LOGOPEDYCZNE ONLINE

17.05.2023

Już w najbliższy weekend (20-21.05) zapraszamy na logopedyczne szkolenie online z ,,Zaburzeń korowych u dzieci’’ 👧🏼🧒🏻🧠🧸– podczas szkolenia między innymi krok po kroku zostaną przedstawione działania stymulujące rozumienie u dzieci z zaburzeniami korowymi, w tym zaburzeniami neurorozwojowymi, z uwzględnieniem zaburzeń w przebiegu wad genetycznych oraz autyzmu.

Poruszony zostanie także problem dzieci z Zespołem Retta.
👉🏻Zakres szkolenia obejmuje również izolowane opóźnienie rozwoju mowy.

ZAPISY:

👉🏻SZKOLENIE ONLINE  ”ZABURZENIA KOROWE U DZIECI” – PLAN, FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

🔹Zespół Retta – zespół ,,Milczących Aniołów’’👼🏻

Zespół Retta to zaburzenie neurorozwojowe uwarunkowane genetycznie – nie ujawnia się od razu po urodzeniu dziecka, jednak z czasem rodzice zaczynają zauważać znaczne opóźnienie rozwoju u swojego dziecka. Ze względu na podłoże genetyczne związane z mutacją genu zlokalizowanego w chromosomie X – dotyka on zazwyczaj dziewczynki (w przypadku chłopców wada jest letalna).

W Logmed terapie pacjentów z Zespołem Retta obejmują:

👉🏻działania polisensoryczne, stymulację pobudzającą wspólne pole uwagi, kontakt wzrokowy oraz koncentrację słuchowo-wzrokową do otaczającego świata, w tym do form werbalnych. Wystymulowanie rozumienia komunikatów słownych jest podstawą terapii.
Dlaczego?
👉🏻Dziecko z Zespołem Retta nigdy nie będzie porozumiewać się werbalne. Stymulacja rozumienia jest niezwykle ważna dla podjęcia sprawnej komunikacji poprzez komunikatory alternatywne – jest to zarówno dla dziecka , jak i dla jego rodziców szansa na komunikację, przekazywanie przez dziecko potrzeb, stanów emocjonalnych, a także rozmowę. Ważnym aspektem jest nie tylko sprawne zasygnalizowanie potrzeby przez dziecko, ale także szybkie, bez pomyłek rodzących frustrację u dziecka, zrozumienie sygnalizowanej potrzeby przez otoczenie. Nawet w takim zakresie jak np. wybór deseru:
– Co chciałabyś na deser?
– Szarlotkę i kawę z mlekiem.
🔹Jedno jest pewne – żeby świat mógł zrozumieć Milczącego Anioła, Milczący Anioł👼🏻 musi najpierw rozumieć świat.
Etapy terapii poświęconej stymulacji rozumienia są podzielone na konkretne bloki i każdy z nich wymaga specjalnych metod oraz technik dobranych odpowiednio do dziecka.
🔹Na zdj: Nadia ”Milczący Anioł” ❤️
KONTAKT:
📧E-mail: szkolenia@logmedporadnie.pl
☎️607 230 876 lub 790 755 554
Szkolenia logopedyczne, szkolenia neurologopedyczne Logmed Poradnie Specjalistyczne, ośrodek terapeutyczno-szkoleniowy.

Powrót