Terapeuci

Lekarze specjaliści
Terapeuci

Coaching w Logmed Poradnie Specjalistyczne sp. z o.o. Oświęcim

Coaching – Czym jest, na czym polega i z czym się wiąże?

Coaching jest dyscypliną zawodową, której głównym celem jest rozwój klienta. Rolą coacha jest wspomaganie i towarzyszenie klientowi w dążeniu do jego rozwoju, poszerzaniu wiedzy o sobie samym oraz osiąganiu celów, które coachee (klient) sobie wyznaczył. Podczas procesu, klient rozwija się, dąży do uświadomienia sobie swoich możliwości oraz ograniczeń, poszerzając tym samym wiedzę klienta o swoich zasobach, które może wykorzystać do poprawienia jakości poszczególnego obszaru życia, dla poprawienia komfortu funkcjonowania w nim . Zadaniem coachingu jest także pomoc klientowi w uświadomieniu sobie jego mocnych oraz słabych stron, w celu samorozwoju klienta. Coach zaś, jest osobą towarzyszącą oraz moderującą proces w taki sposób by zadawane klientowi pytania, jak najbardziej służyły poszerzaniu jego świadomości na temat tego, co oraz jak chce osiągnąć, by dotrzeć do postawionego sobie celu.

Coaching działa w dwóch wymiarach:

  1. Kiedy źle się z czymś czujemy i chcemy zmienić swoje życie w celu podniesienia osobistego komfortu.

  2. Kiedy klient czuje, że wszystko w jego życiu układa się po jego myśli, jednakże oczekuje od życia i siebie czegoś więcej, dzięki czemu, poczuje się jeszcze lepiej i osiągnie to, czego pragnie.

Kiedy coaching jest wskazany?

  • Kiedy chcemy szybciej się rozwijać,
  • Gdy klient stoi przed dylematem, wyborem i chce jak najszybciej rozwiać swoje wątpliwości.
  • Kiedy klient chce być w czymś lepszy – podnieść swoje kompetencje w danej dziedzinie.
  • Gdy klient znalazł się w tzw. martwym punkcie swojego życia i nie wie, w którą stronę pójść dalej.
  • Klient ma zbyt wiele różnych możliwych opcji do wyboru, decyzji do podjęcia i nie wie, w którą stronę podążyć, co wybrać. Coach wówczas pomoże mu znaleźć najodpowiedniejszą dla klienta drogę postępowania.

Zadaniem coacha nie jest jednak podawanie gotowych rozwiązań, a jedynie pomoc klientowi w jego dążeniu do zmiany. Nie jest konieczne, by klient od razu miał gotowy cel. Wystarczy sama potrzeba zmiany, chęć rozwoju. Cel może się samoistnie skrystalizować w czasie sesji.

Sesje coachingowe prowadzi licencjonowany coach

Szczegółowe informacje o wolnych terminach spotkań do uzyskania pod numerami telefonów naszej rejestracji:
tel. 607 230 876


Zobacz także: