Zapraszamy na darmowy webinar.
Temat: Zaburzenia korowe. Prezentacja nowej pomocy logopedycznej ,,Obrazki i słowa – programowanie języka. Rozumiem i mówię’’.
Termin: 10.10.2024, czwartek, godzina: 20:00.
Miejsce: Facebook Live – transmisja na żywo – LINK ⬅️
Na webinarze przybliżymy funkcjonowanie mózgu w przebiegu szeroko rozumianych dysfunkcji języka – ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji w pryzmacie sensomotorycznym oraz przedstawimy nową pomoc logopedyczną / neurologopedyczną opracowaną przez zespół neurologopedów naszego ośrodka Logmed Poradnie Specjalistyczne.
Pomoc ta powstała w celu umożliwienia komfortowej pracy z pacjentem – logopedom, neurologopedom, pedagogom, ale również rodzicom / opiekunom. Jest to gotowy materiał do pracy, zarówno w zakresie stymulacji rozwoju komunikacji w pryzmacie sensomotorycznym (werbalnej, pozawerbalnej), jak i powrotu do funkcji komunikacji po jej utracie w przebiegu chorób, szczególnie uszkodzeń Ośrodkowego Układu Nerwowego. Pomoc stymuluje rozumienie i kodowanie słownictwa, a co za tym idzie – pomaga w nabyciu funkcji języka, w tym uruchomieniu mowy.
Pracując nad materiałem, zespół neurologopedów „Logmed Poradnie Specjalistyczne” opierał się na wiedzy neurologicznej, logopedycznej, pedagogicznej oraz neuropsychologicznej. Wiedza o ośrodkach mowy, drogach kojarzeniowych, fizjologicznej ścieżce rozwoju komunikacji mownej, a także konieczności reorganizacji kory mownej po uszkodzeniach korowych, pozwoliła na stworzenie pomocy do stymulacji mowy oraz porozumiewania się w szerokim wachlarzu przypadków, takich jak:
- profilaktyka rozwoju mowy u małego dziecka,
- stymulacja w przebiegu występowania zaburzeń rozwoju mowy, w tym opóźnionego rozwoju mowy oraz zaburzeń w obrębie generowania głosek języka polskiego,
- stymulacji rozwoju mowy u dzieci w zaburzeniach korowych, w tym w uszkodzeniach korowych,
- stymulacji odzyskiwania mowy po jej utracie w przebiegu chorób neurologicznych u dzieci i osób dorosłych.
✅ Dodatkowo materiał jest również dedykowany do utrwalania i automatyzacji głosek, stymulowanych w procesie terapii logopedycznej.
Zapraszamy serdecznie logopedów, neurologopedów, pedagogów, rodziców i opiekunów dzieci oraz pacjentów dorosłych, a także wszystkie osoby zainteresowane tematyką mowy w ujęciu sensomotorycznym.
Prowadząca:
- ponad 29 lat pracy na oddziale klinicznym neurologii, oddziałach intensywnej terapii, w tym intensywnej terapii pediatrycznej oraz poradni logopedycznych, neurologopedycznych, kierownik poradni wielospecjalistycznej, w tym logopedycznej i neurologopedycznej. Kieruje zespołem logopedów. Nauczyciel akademicki w zakresie neurologopedii. Autorka pozycji logopedycznych – książki, artykuły.
Powrót