Informujemy, że na terenie naszej poradni Logmed Poradnie Specjalistyczne sp. z o.o. Oświęcim prowadzimy zajęcia w zakresie terapii neofobii żywieniowej (zaburzeń odżywiania w postaci szeroko rozumianej wybiórczości pokarmowej). Zajęcia są prowadzone przez specjalistę z zakresu neofobii żywieniowej mgr Monikę Hejnar – oligofrenopedagog, neurologopeda.
Neofobia żywieniowa – co to jest?
Neofobia żywieniowa to postawa nacechowana niechęcią, lękiem i w konsekwencji unikaniem oraz odmawianiem spożywania nowych produktów. Taka wybiórczość pokarmowa niesie za sobą zaburzenia odżywiania. Neofobia żywieniowa pojawia się najczęściej pomiędzy trzecim a piątym rokiem życia, czyli w momencie, kiedy dieta małego dziecka rozszerza się o nowe produkty. Istotne jest zauważenie w odpowiednim okresie rozwoju dziecka, czy jego menu nie jest ograniczone do kilku ulubionych produktów. Najbardziej problemowe są owoce i warzywa, a także mięso. Istnieje w takim przypadku prawdopodobieństwo, że nasze dziecko cierpi na neofobię żywieniową, a jego problemy wraz z upływającym czasem będą się nasilać.
W zakres sensoplastycznych zajęć grupowych „Oswajanie z jedzeniem” wchodzi wygaszanie zaburzeń związanych z neofobią żywieniową, stymulacja prawidłowych reakcji i odruchów do funkcji jedzenia oraz nauka prawidłowych nawyków żywieniowych.
Przed kwalifikacją do zajęć grupowych konieczna jest indywidualna wizyta diagnostyczna u specjalisty z zakresu neofobii żywieniowej.
Przewidywane są sesje terapeutyczne z udziałem dietetyka. Istnieje również w zakresie terapii neofobii żywieniowej możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji psychologicznych.
Szczegółowy opis wskazań do terapii neofobii żywieniowej znajdziecie Państwo w zakładce specjaliści na podstronie ”Terapia neofobii żywieniowej”.
Wszelkie szczegóły dotyczące zapisów na terapię uzyskać można w rejestracji naszej poradni.
Powrót