SZKOLENIE LOGOPEDYCZNE ONLINE JESIEŃ 2022
” TERAPIA MIĘŚNIOWA STREFY OROFACJALNEJ – MASAŻ LOGOPEDYCZNY, ĆWICZENIA USPRAWNIAJĄCE JĘZYKA, WARG, POŁYKANIE’’ – podejście autorskie (język, mięśnie mimiczne twarzy, mięśnie stawu skroniowo-żuchwowego)
12. 11. 2022, sobota, godz. 09.00 – 14.00
Prowadząca: Neurologopeda
Koszt szkolenia – 250 zł
Szkolenie obejmuje masaż logopedyczny strefy orofacjalnej: wzmacniająco-usprawniający oraz rozluźniająco-usprawniający dotyczący strefy orofacjalnej (język, mięśnie mimiczne twarzy, w tym mięsień okrężny ust, mięśnie stawu skroniowo-żuchwowego, mięśnie przepony dna jamy ustnej), ćwiczenia usprawniające języka i warg, naukę prawidłowego połykania, proste ćwiczenia stawu skroniowo-żuchwowego oraz ocenę i postępowanie w przypadku skróconego wędzidełka języka, w tym postępowanie po zabiegu.
Liczba miejsc ograniczona
Zapisy:
Formularz zgłoszeniowy – znajduje się poniżej
E-mail: szkolenia@logmedporadnie.pl
Logmed Poradnie Specjalistyczne sp. z o.o.
nr telefonu: 607 230 876
nr telefonu: 790 755 554
nr telefonu: 32 307 70 60
Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia logopedycznego online oraz handouty – obejmujące opis wykonania masażu
Na życzenie uczestnika wystawiamy fakturę – prosimy o informację przy zapisie na szkolenie
W trakcie szkolenia krok po kroku zostanie pokazane, jak skutecznie i sprawnie prowadzić masaż logopedyczny strefy orofacjalnej (język, mięśnie mimiczne twarzy, w tym mięsień okrężny ust, mięśnie stawu skroniowo-żuchwowego, mięśnie przepony dna jamy ustnej). Stymulacja poprzez masaż z jednej strony wpływa na poprawę stanu zaburzonego napięcia mięśniowego w/w stref . Z drugiej strony pozwala na lepszą pracę mięśni w procesie korekcji artykulacji.
Masaż wykorzystywany jest również jako jedna z komponent terapii niedoczulic oraz przeczulic strefy orofacjalnej.
Uczestnicy zapoznają się z ćwiczeniami usprawniającymi języka i warg w celu wzmocnienia obniżonego napięcia mięśniowego, w tym wystymulowanie prawidłowego połykania. Na koniec zostanie przedstawione postępowanie w przypadku skróconego wędzidełka języka, jak i sama ocena wędzidła – podejście autorskie.
W przebiegu szkolenia zagadnienia teoretyczne podparte są krótkimi filmikami, dotyczącymi wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce. Dodatkowo wykładowca pokazuje ćwiczenia na sobie.
Szkolenie odbywa się przed komputerem poprzez połączenie z pokojem wykładowym na platformie ”Zoom” – do którego dostajecie Państwo zaproszenie-link na dzień przed szkoleniem. Należy się przez nie zalogować. Platforma ”Zoom” nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania, jest intuicyjna i przeprowadza wskazówkami do zalogowania.
Z racji potrzeby interakcji z uczestnikami szkolenia włączenie kamery jest obowiązkowe. Nasze doświadczenia w prowadzeniu szkoleń online pokazują, że dzięki temu uczestnicy szkolenia w pełni korzystają z przekazywanej wiedzy.
Poniżej znajduje się plan szkolenia.
PRZEBIEG SZKOLENIA
Szkolenie jest podzielone na trzy części części:
I TEORIA
-
mięśnie strefy orofacjanalnej – krótkie omówienie mięśni obejmowanych masażem
-
wyjaśnienie dlaczego wykonywanie masażu logopedycznego strefy orofacjalnej jest istotne dla prawidłowego przebiegu terapii logopedycznej oraz neurologopedycznej
-
charakterystyka pacjenta w przypadku obniżonego napięcia mięśniowego strefy orofacjalnej
- charakterystyka pacjenta w przypadku wzmożonego napięcia mięśniowego strefy orofacjalnej
-
charakterystyka masażu wzmacniającego i rozluźniającego oraz dobranie odpowiedniego do danego pacjenta
-
wędzidło języka – charakterystyka, typy, konsekwencje skróconego wędzidełka
II PRAKTYKA
-
wykonanie masażu – w jasny i prosty sposób (krok po kroku) pokażemy jak wykonać masaż
-
narzędzia logopedyczne wykorzystywane podczas masażu
-
ćwiczenia usprawniające języka i warg, w tym zalecenia do nauki prawidłowego połykania
-
postępowanie w przypadku wzmożonego napięcia mięśniowego języka i warg
-
ćwiczenia stawu skroniowo-żuchwowego
-
ocena wędzidła języka, usprawnianie, postępowanie w przypadku skróconego wędziła języka, w tym przy występowaniu przeczulicy
III PYTANIA
W ramach szkolenia uczestnicy otrzymują materiały przesłane drogą mailową:
-opis wykonania masażu,
-ćwiczenia usprawniające języka i warg, w tym zalecenia do nauki prawidłowego połykania,
-masaż podstawowy artykulatorów
- Imienne zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu
Prowadząca:
Neurologopeda Sabina Szober. Ponad 25 lat pracy na oddziale klinicznym neurologii, oddziałów intensywnej terapii, w tym intensywnej terapii pediatrycznej oraz poradni logopedycznych, neurologopedycznych, kierownik poradni wielospecjalistycznej, w tym logopedycznej i neurologopedycznej. Kieruje zespołem logopedów. Nauczyciel akademicki w zakresie neurologopedii.
Szkolenia logopedyczne, szkolenia neurologopedyczne Logmed Poradnie Specjalistyczne, ośrodek terapeutyczno-szkoleniowy.