Szkolenia

WEBINARIUM LOGOPEDYCZNE ONLINE DLA RODZICÓW

logopedia / neurologopedia

Zapraszamy na webinarium, podczas którego otrzymacie Państwo cenne wskazówki pomagające ocenić, czy Państwa dziecko/dzieci prawidłowo przechodzą przez rozwój mowy i jakie podjąć kroki jeżeli widzimy jakiekolwiek nieprawidłowości. Przekazane zostaną również wskazówki w zakresie profilaktyki prawidłowego rozwoju mowy dziecka. 

W dobie pandemii zauważamy pogorszenie się mowy dzieci ze względu na mniejszą dostępność do terapeutów oraz mniejszą stymulację poprzez odziaływanie środowiskowe, spowodowane wymogami ogólnej izolacji. 

Jednak sytuacja ta nie musi powodować tak dużego wpływu na szeroko rozumiany rozwój mowny naszych dzieci. Warto posłuchać, jak ten rozwój powinien się kształtować w ramach fizjologii oraz na co zwrócić uwagę dla rozpoznania ew. nieprawidłowości.

Sporo też dla wspomagania rozwoju mowy swojego dziecka możemy zrobić samodzielnie, w środowisku domowym – czasami wystarczy zmiana naszego odziaływania na dziecko podczas wspólnego z nim przebywania np. podczas zabawy, oglądania książeczek, spożywania posiłków itp. Proste, ale dokładnie celowane wskazówki, są najlepsze i potrafią zdziałać naprawdę wiele. Odpowiemy również na pytania, kiedy to oddziaływanie poprzez środowisko domowe, czy też przedszkolne i szkolne, jest niewystarczające, a konsultacja / terapia logopedyczna, bądź neurologopedyczna jest konieczna,

Webinarium dedykowane jest dla rodziców dzieci od około 2 r.ż. wzwyż. – bez granicy górnej wieku dziecka. Oczywiście zapraszamy również rodziców młodszych dzieci – uczestnictwo w takim przypadku pozwoli na spokojną obserwację ich rozwoju pod kątem szeroko rozumianej komunikacji mownej.

Termin webinarium 25.02.2021, czwartek, godz. 17.00 – 19.00 (przewidziany jest dodatkowy czas na pytania do terapeuty prowadzącego webinarium)

Koszt uczestnictwa w webinarium – 50 zł

Prowadząca: Sabina Szober – neurologopeda

Webinarium odbywa się przed komputerem poprzez połączenie z pokojem wykładowym na platformie ”Zoom” – do którego dostajecie Państwo zaproszenie-link na dzień przed szkoleniem. Należy się przez nie zalogować. Platforma ”Zoom” nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania, jest intuicyjna i przeprowadza wskazówkami do zalogowania.

Zapisy

E-mail: szkolenia@logmedporadnie.pl

Logmed Poradnie Specjalistyczne sp. z o.o.

nr telefonu: 607 230 876
nr telefonu: 536 532 588

  Zapisz się na szkolenie


  PROWADZĄCA:

  Mgr Sabina Szober, neurologopeda z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami borykającymi się z zaburzeniami z zakresu komunikacji werbalnej, niezależnie od wieku – od urodzenia do późnej starości. Mgr Sabina Szober to specjalista z wieloletnim doświadczeniem klinicznym z zakresu neurologii, oddziałów intensywnej terapii medycznej osób dorosłych i niemowląt oraz poradni logopedycznych dla dzieci i dorosłych. Wykształcenie medyczne i wieloletnia praktyka logopedyczna oraz neurologopedyczna, a także doświadczenie akademickie (Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Humanistyczna w Bielsku-Białej – prowadzenie zajęć z zakresu neurologopedii) – prowadzenie zajęć z zakresu neurologopedii) – pozwoliło Sabinie Szober na opracowanie metodyki pracy oraz technik logopedycznych i neurologopedycznych, w pryzmacie fonologii oraz anatomii i patofizjologii układu nerwowego oraz układu mięśniowego, co daje pełne spojrzenie na człowieka z zaburzeniami mowy.
  Obecnie Pani Sabina Szober kieruje zespołem 11 logopedów, udzielających porad i prowadzących terapie zarówno logopedyczne, jak i neurologopedyczne w trzech placówkach logopedycznych.

  Logopedia / neurologopedia w Logmed Poradnie Specjalistyczne 

  Szkolenia logopedyczne / neurologopedyczne online Logmed Poradnie Specjalistyczne