Terapeuci

Rehabilitacja dla dzieci w Logmed Poradnie Specjalistyczne sp. z o.o. Poręba Wielka (Oświęcim)

Mgr Agnieszka Żyła

Fizjoterapeuta oddziału rehabilitacji neurologicznej szpitala  w Oświęcimiu z ponad 10-letnim stażem zawodowym. Certyfikowana terapeutka międzynarodowych metod usprawniania PNF i Neurack.

Masaż leczniczy:

  • kręgosłupa
  • kończyn górnych
  • kończyn dolnych
  • brzucha
  • twarzy
  • klatki piersiowej i żeber
  • masaż całościowy
  • drenaż limfatyczny

Dodatkowo w ofercie gabinetu:

  • usprawnianie dzieci (wady postawy, opóźnienie rozwoju psychomotorycznego)
  • usprawnianie dorosłych (bóle kręgosłupa, bóle kończyn górnych i dolnych, obrzęki limfatyczne)

Masaż: Jest zabiegiem zarówno leczniczym jak i relaksacyjnym. Najstarsza forma leczenia uszkodzonych bądź zbyt napiętych tkanek. Stosowany w celu: rozluźnienia mięśni i powięzi, dokrwienia uszkodzonej okolicy ciała, przywrócenia prawidłowego przepływu impulsów nerwowych, odbarczenia uszkodzonej struktury. Technika masażu w fizjoterapii  jest również niezbędna i często wykorzystywana w celu wyrównania zaburzonej homeostazy u pacjentów po ciężkim wysiłku fizycznym lub intelektualnym.

Metoda PNF: terapia opierająca się na torowaniu nerwowo-mięśniowym i stymulacji uszkodzonej bądź zaburzonej funkcji. Koncepcja metody zakłada dokładne badanie, diagnozę i co najważniejsze indywidualne usprawnianie i profilaktykę. Praca z pacjentem przebiega w zakresie bez bolesnym a efekt terapii to poprawa zakresu ruchu i rozluźnienia co w konsekwencji zwiększa siłę  mięśniową. Ze względu na szeroki zakres technik może być wykorzystywana do leczenia każdej dolegliwości układu ruchu.

Metoda Neurack: koncepcja zakładająca prace w ruchach globalnych całego ciała i łańcuchach biokinematycznych. Terapia sprawdza się u pacjentów z zespołami bólowymi kręgosłup głównie odcinka szyjnego i lędźwiowego oraz w urazach wiezadłowo-mięśniowych. Warto zaznaczyć, że usprawnianie omawianą metodą jest często stosowane u sportowców w celu  szybkiego przywrócenia zdrowia.

Na wizytę fizjoterapeutyczną proszę zabrać ze sobą ręcznik oraz  dokumentacje medyczną jeśli jest niezbędna do przeprowadzenia diagnozy.

Szczegółowe informacje o wolnych terminach na rehabilitację do uzyskania pod numerami telefonów naszej rejestracji:

tel. 607 230 876, 536532588 lub 33 307 03 39.

Na terenie Logmed Poradnie Specjalistyczne Sp. zo.o. organizujemy również szkolenia fizjoterapeutyczne dla fizjoterapeutów, logopedów, neurologopedów, terapeutów SI oraz szkolenia pedagogiczne z zakresu stymulacji czuciowej dla fizjoterapeutów, pedagogów, logopedów, neurologopedów, nauczycieli przedszkolnych, nauczycieli szkolnych.


Zobacz także: