Psycholog terapia po COVID-19

Koronawirus i wsparcie psychologa?

Jak najbardziej i w ramach cyklu „Piątek z psychologiem” w Logmed polecamy Państwu taką poradę. W dobie pandemii oddech ma wyjątkowe znaczenie. Z jednej strony zaburzenia układu oddechowego spowodowane chorobą, a z drugiej strony oddech, jako czynność pomagająca radzić sobie ze stresem wywołanym aktualną sytuacją życiową. W obu sytuacjach praktyka Maindfulness – uważnego oddechu, może przynieść ukojenie.

Choroba zawsze wywołuje stres, pojawia się poczucie niepewności, a nawet frustracja i niemoc. W Sytuacji pandemii COVID-19, dla niektórych te stany mogą być dominujące. Trenując uważność uczymy się uspokajać umysł, obserwować wszystko, co się pojawia, po to aby wyłączyć tryb „autopilota” w głowie, by móc przejść z trybu działania na tryb bycia „tu i teraz”. Trening uważności przyczynia się do pozytywnych zmian w strukturach i aktywności naszego mózgu. Jeśli jesteś ozdrowieńcem być może borykasz się z trudnościami oddechowymi, albo zaobserwowałeś u siebie poczucie rozbicia, trudności ze skupieniem uwagi, z wykonywaniem codziennych czynności z powodu rozkojarzenia, to praktyka Mindfulness jest dedykowana dla Ciebie.

Naukowo udowodniono że praktyka Mindfulness pozytywnie wpływa na nasz umysł samopoczucie zdrowie i emocje, pomagając lepiej radzić sobie ze stresem, brakiem koncentracji i trudnymi emocjami.

W razie jakichkolwiek pytań, również o terapię oddechową w przebiegu COVID-19, zarówno stacjonarne – na terenie poradni, jak i ONLINE, prosimy o kontakt pod numery telefonów: 607230876 lub 536532588 

Oczywiście również odpowiemy na każde pytanie zadane drogą mailową, przez dołączony formularz kontaktowy na stronie głównej zakładki

DLA PACJENTÓW/OPIEKUNÓW